Jučer je u prepunoj dvorani naše Knjižnice predstavljena knjiga BILJKE TVRĐAVE KLIS, autora Ivana Limića i Vedrana Šegote. Publika je imala priliku saznati o prirodnoj raznolikosti našeg Klisa, točnije lokaliteta Tvrđave koji obiluje endemskim biljnim vrstama. Uz autore, knjigu je predstavila i recenzentica, dr.sc. Nina Vuković, koja je publici približila praktičnost i vrijednost ovog naslova za Klis, ali i botaniku općenito.

Izdavač je Narodna knjižnica i čitaonica u Klisu, a izrada i tisak knjige rađeni su uz financijsku pomoć Općine Klis. Knjiga predstavlja novu jedinicu u zavičajnoj zbirci Knjižnice, kao djelo lokalnog autora, s tematikom posvećenom zavičajnoj prirodnoj baštini. Knjiga je napisana na pet jezika, a na prijevodu i lekturi tekstova radilo je ukupno devet prevoditelja i lektora. Ovaj važan naslov nastao je kao plod istraživanja koje su autori započeli 2017.godine na Kliškoj tvrđavi, a ukazuje nam na vrijednost i raznolikost naše prirodne baštine. Ovom prilikom zahvaljujemo svima koji su podržali promociju knjige svojim dolaskom, a autorima čestitamo na uspjehu!

Održana promocija knjige BILJKE TVRĐAVE KLIS