Od srijede 13.5. Narodna knjižnica i čitaonica u Klisu prilagođava rad s korisnicima u skladu s popuštanjem mjera prema uputama HZJZ.

Radno vrijeme:

PON, SRI, PET:  8-15 sati

UTO, ČET: 12-19 sati

*Subota ostaje neradnom još ovaj tjedan (11.5.- 17.5.).

Rad s korisnicima će se odvijati na sljedeći način:

• Vršit će se posudba i vraćanje knjiga u prostoru knjižnice. Posudba knjiga i druge građe omogućena je uz minimalno zadržavanje u knjižnici, o čemu će vas djelatnica knjižnice redovito informirati (do 10 min.)
  • Preporuka korisnicima: dolaziti s popisom naslova knjiga koje žele posuditi ili prethodno napraviti rezervaciju knjiga (kako bismo smanjili gužve i ubrzali rad s korisnicima)
  • Za usluge rezerviranja i pretraživanja korisnicima je dostupan  naš katalog: http://library.foi.hr/lib/index.php?B=1256
  • Knjige će se moći odložiti u kutije na ulazu, za one korisnike koji ne žele ulaziti u knjižnicu.
  • Za svu knjižničnu građu posuđenu u 2020. nećemo naplaćivati zakasninu do 1. lipnja 2020.
  • Korištenje čitaonice, prezentacijske dvorane i računala zasad nije moguće.

Posebne napomene:

• Pri ulasku u knjižnicu nužno je predočiti člansku iskaznicu i dezinficirati ruke
  • Naglasak je na minimalnom zadržavanju u knjižnici
  • Nužno je držanje razmaka te je preporučeno nošenje maski
  • Broj korisnika u knjižnici je ograničen na 2 korisnika odjednom. Ako je knjižnica zatvorena u nekom trenutku, treba pričekati da netko izađe kako bi ušao sljedeći korisnik.
OBAVIJEST O NOVOM NAČINU RADA